image
image

Dijital Dünya'ya Taşının

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama birkaç nüansla birlikte ele alınabilir. Öncelikle bunun anlamını bilmekte fayda var. Daha kolay bir şekilde anlamak adına bunu örneklendirerek anlatacağız.

Örneklendirme için bir meslek dalına ihtiyacımız var. İsterseniz herkesin ortak ihtiyacı olan ve ortak fayda sağlanılan bir meslek dalı olsun. Şüphesiz herkes sık sık tesisatçı ihtiyacı duyuyordur. Evinizde musluğunuz bozulduğunda veya tesisatla ilgili başka başka problemlerle karşılaştığınızda hemen bir tesisatçı arayışına girersiniz. İnsanların büyük bir kısmı çevresinden bu ihtiyacı karşılamaya çalışsa da bu artık dijital marketing veya pazarlama konusunu oldukça meşgul eden bir konudur. Tesisatçı arayışına girdiğiniz anda hemen telefona sarılır ve arama motorlarından bulunduğunuz lokasyon ile birlikte bir tesisatçı bulmaya çalışırsınız. Dijital pazarlama bu noktada sizlerin hizmetlerinizi daha geniş bir kitleye duyurma ve müşteri portföyünüzü genişletme anlamında oldukça önem kazanmaktadır.

Başka bir örnekle elinizde oldukça fazla sayıda ve çeşitlilikte bir ürün var bu ürünleri satmanız için bir müşteri kitlesine ulaşmanız gerekmektedir. Hemen çevrenize elinizdeki bu ürünlerin reklamını yapabilir ve tavsiye edebilirsiniz.

DATE

12/09/2017

SKILL

MARKETING

CLIENT

THEMEFOREST